Olimpiada Naţională de Fizică, Satu-Mare - 2003
Rezultate clasa a VIII-a
Nr. crt. |
Numele şi prenumele |
Unitatea de învăţământ |
Judeţul |
Premiul |
1 |
Apostol Ştefan |
Col. Naţ. „Petru Rareş” Piatra Neamţ |
Neamţ |
Premiul I |
2 |
Iosif Florina |
Şc. Gen. „Ştefan cel Mare” Focşani |
Vrancea |
Premiul I |
3 |
Băluţă Andrei |
Şc. Gen. „C. Săvoiu” Târgu Jiu |
Gorj |
Premiul II |
4 |
Avădănii Alexandru |
Col. Naţ. „Petru Rareş” Piatra Neamţ |
Neamţ |
Premiul II |
5 |
Stanciu Marius |
Şc. Gen. nr. 23 Ploieşti |
Prahova |
Premiul III |
6 |
Minea Teofil |
Col. Naţ. „Radu Greceanu” Slatina |
Olt |
Premiu Special |
7 |
David Emil Alexandru |
Col. Naţ. „T. Vladimirescu” Târgu Jiu |
Gorj |
Premiu Special |
8 |
Bancu Alexandru |
Şc. Gen. nr. 6 Lugoj |
Timiş |
Premiu Special |
9 |
Popa Cristina |
Şc. Gen. „I. Al. Brătescu Voineşti” Târgovişte |
Dâmboviţa |
Premiu Special |
10 |
Popovici Alexandru Tudor |
Col. Naţ. „Emil Racoviţă” Iaşi |
Iaşi |
Premiu Special |
11 |
Ciubotaru Iulian |
Şc. Gen. nr. 10 Vaslui |
Vaslui |
Premiu Special |
12 |
Balint Balazs |
Col. Naţ. „Kolcsey Ferecz” Satu Mare |
Satu Mare |
Premiu Special |
13 |
Vamanu Loredana |
Col. Naţ. „Petru Rareş” Suceava |
Suceava |
Premiu Special |
14 |
Dénes Péter |
Şc. Gen. nr. 1 „Petöfi Sandor” Miercurea Ciuc |
Harghita |
Premiu Special |
15 |
Cobârzan Petruţ |
Şc. Gen. „Nicolae Titulescu” Cluj Napoca |
Cluj |
Premiu Special |
16 |
Popescu Horaţiu |
Şc. Gen. nr. 95 Bucureşti |
Bucureşti |
Menţiune |
17 |
Costache Oana Andreea |
Col. Naţ. „Barbu Ştirbei” Călăraşi |
Călăraşi |
Menţiune |
18 |
Gheorghiu Alexandru Sorin |
Col. Naţ. „N. Bălcescu” Brăila |
Brăila |
Menţiune |
19 |
Maruseac Mihai |
Şc. Gen. nr. 9 Suceava |
Suceava |
Menţiune |
20 |
Chioar Ioan |
Şc. Gen. nr. 5 Sibiu |
Sibiu |
Menţiune |
21 |
Burceanu Elena |
Lic. Teor. „Ovidius” Constanţa |
Constanţa |
Menţiune |
22 |
Oprişa Ciprian |
Şc. Gen. Baia de Criş |
Hunedoara |
Menţiune |
23 |
Găman Sergiu |
Şc. Gen. nr. 7 Făgăraş |
Braşov |
Menţiune |
24 |
Orban Zoltan |
Şc. Gen. nr. 10 Satu Mare |
Satu Mare |
Menţiune |
25 |
Gönczi Andrei |
Col. Naţ. „Moise Nicoară” Arad |
Arad |
Menţiune |
Preşedintele Comisiei Centrale, |
Vicepreşedintele Comisiei Centrale, |